piątek, 3 maja 2013

Strój na pierwszą lekcję...


Wiosna to czas kiedy pojawiają się w szkółkach jazdy konnej nowe osoby zainteresowane nauką jazdy.  Najczęściej pojawiającym się pytaniem jest:  Jak się ubrać na pierwszą lekcję ?

Oczywiście  na początku nie trzeba mieć profesjonalnego stroju, jest to znaczny wydatek, a przecież nie wiadomo czy  początkującemu jeźdźcowi jazda konna naprawdę w praktyce się spodoba...
Chcąc ułatwić rozwiązanie tego problemu gościom Pomeranii oraz innym początkującym jeźdźcom przedstawiam  kilka wskazówek, które ułatwią dobór stroju na pierwszą lekcję:

  • Spodnie powinny być wąskie,  tak żeby nogawki nie podjeżdżały do góry, bez szwu po wewnętrznej stronie, który mógłby spowodować obtarcia.
  •  Obuwie sportowe, nie za szerokie noski, aby weszły w strzemiona.
  •  Podczas jazdy trzeba mieć kask!  Kask dostaje się w stajni przed jazdą.

Jeżeli ktoś ma  pewność, że jazda konna to jest właśnie to, w pierwszej kolejności  właśnie powinien zakupić kask. Kolejnym wydatkiem powinny być sztylpy  (czapsy) -  są to ochraniacze do jazdy konnej na łydkę. Najczęściej wykonane ze skóry. Zwiększają one znacznie przyczepność  łydki do boku konia i zapobiega obtarciom. Sztylpy można kupić sobie  od razu w komplecie z butami do jazdy konnej. No i pozostają jeszcze do zakupu spodnie zwane bryczesami.
Zakupy można zrobić w sklepach sportowych Decathlon. Jednak szerszy asortyment i wg mnie bardziej fachowe porady można uzyskać w mniejszych sklepach ze sprzętem jeździeckim. Mogę polecić Sklep Jeździeckim „Stajnia Miszewo” Anny i Tadeusza Pudlis. Sklep znajduje się przy głównej trasie po prawej stronie w kierunku do Żukowa.

No i do dzieła!!!! ZAPRASZAMY DZIECI ORAZ OSOBY DOROSŁE!! 
Pozdrawiam 
Mysz Lineta
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz