piątek, 7 czerwca 2013

Od lonży do terenu...

Lato to dla wielu osób czas pierwszych doświadczeń jeździeckich. W tym początkowym okresie pojawiają się pytania: 

Lonża?  Maneż? Teren?

Nowe osoby przeglądając cennik jazd konnych często nie wiedzą, co oznaczają poszczególne jego pozycje. Lonża, maneż, teren są to nowe, zupełnie nic nie mówiące im, terminy. Postanowiłam więc trochę  to przybliżyć...

Jazda na lonży stanowi pierwszy etap nauki jazdy konnej.  Lonża jest to długa linka, na której Instruktor prowadzi konia. Koń porusza się po okręgu. 

Maneżem nazywany jest  ogrodzony plac do ćwiczeń jazdy konnej. W „Pomeranii”  znajduje się on przed stajniami. Ma wymiary 30m x 60m. Jazda na maneżu jest dla osób umiejących już kierować koniem.
Pisząc o jeździe na maneżu, mam na myśli jazdę z Instruktorem w grupach po kilka osób.  Można również umówić się na jazdę indywidualną z Instruktorem.

Jeźdźcy, którzy opanowali już pewien poziom jazdy konnej mogą wyruszyć na przejażdżkę jednym ze szlaków leśnych, które zaczynają się w lasku, zaraz za pastwiskami dla koni. Oczywiście pod opieką Instruktora. Nazywamy to terenem.

Najmłodsze dzieci zapraszamy do naszej stajni na oprowadzanie na koniu. Oprowadzanie jest to po prostu spacerek na koniu podczas, którego osoba przeszkolona prowadzi konia w ręku, a dziecko siedzi na koniu.

Zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do Pomeranii zwłaszcza, że  jak widać na zdjęciu okolica jest przepiękna :-)


 
Z słonecznym pozdrowieniem 
Mysz Lineta 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz